ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET BİNASI


4 Katlı 11.743 metrekarelik kullanım alanına sahip Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesindeki hizmet binası, çevresinde 2500 metrekarelik meydan bulunmaktadır.

EFİRLİ KADINLAR PLAJI


Perşembe Kadınlar Plajı, 12.000 m²’lik etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmakla birlikte OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir. 121 km sahili bulunan ilimizde uygulamaya koyulan Kadınlar Plajı Projesi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ilk olma özelliğine sahiptir.

ULUBEY KENT MEYDANI


Ulubey Kent Meydanı, yaklaşık 8.000 m2 `lik alanda hayata geçirilmiştir. Kent meydanında, andezit plak taş ve taban tuğla kullanılmıştır. Araç yollarında ise doğal granit parke taşı, prekast beton oluk taşı ve belirli aralıklarda mazgallar, 55 adet sokak aydınlatma elemanı, ağaç ve zemin spot aydınlatmaları kullanılmıştır. Büyükşehir Belediyemizce 23. 10. 2014 tarihinde yapımına başlatılan ve ilk kent meydanı olan Ulubey Kent Meydanı 23.01.2015 tarihinde tamamlanmıştır.

GÖLKÖY KENT MEYDANI


Gölköy Belediyesi hizmet binasının da içinde yer aldığı kent meydanı, 6800 m`lik alanı kapsamaktadır. Hükümet konağı, Belediye binası, Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ocağı gibi kurumlarla çevrili olan kent meydanı toplu etkinlik alanı olarak tasarlanmıştır. Araç yolları granit küp taş, etkinlik alanları ise bazalt ve andezit plaklar ile döşenerek alandaki araç ve yaya kaldırımları belirgin bir şekilde ayrılmıştır.

İKİZCE KENT MEYDANI


Toplam 1653 m2’lik mevcut meydan revize edilerek, alanda bulunan çocuk oyun grubu, kauçuk zemin ile kaplanmıştır. Alanı pergola ve kameriye zenginleştirip, zemini baskı beton ile yenilenmiştir.

ÜNYE KADINLAR PLAJI


Ünye Kadınlar Plajı, 16.474 m²’lik etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmaktadır. OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir.

MAVİ BAYRAKLI CUMHURİYET MAHALLESİ HALK PLAJI


Mavi Bayrak kapsamında Altınordu Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı’nda; güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş, gözetleme kulesi ve ilk yardım malzeme deposu bulunmaktadır. Mavi Bayrak standartlarını sağlayabilmek için 32 kriterin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri; son 4 yılın deniz suyunun temiz olması, soyunma kabini, wc, duş, engelli rampası, gözetleme kulesinin bulunması ve cankurtaran hizmetinin verilmesidir. Ordumuz, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi`nde 15 Haziran 2014 tarihinde ilk mavi bayraklı il olarak kayıtlara geçmiştir

ÇİVİSİZ SAHİL MESCİDİ


Mescit, çivisiz cami olarak da bilinen İkizce ilçesindeki tarihi Laleli Camii’den esinlenerek çivisiz olarak karaçamdan imal edildi. Şadırvan, abdesthane ve oturma grupları ile birlikte 144 m2 alan üzerine yapılan mescit, çevresiyle de uyumlu olacak şekilde planlandı. 54 m2 olan zemin katı erkeklerin, 32 m2 olan üst katı ise kadınların namaz kılabileceği şekilde düzenlenen mescidin mihrap, minber, kürsü ve mahfil kirişleri de ahşap oyma işçiliği ile yapıldı.

PERŞEMBE KENT MEYDANI


Perşembe Kent Meydanı, yaklaşık 4150 m² `lik alanda (Perşembe Belediyesi hizmet binasının da içinde yer aldığı) hayata geçirilmiştir. Kent meydanımızda; 1138 m² granit plak taş, 1665 m² bazalt plak taş, 318 m bazalt ve granit küp taş, 312 m² taban tuğla, 753 m bergama granit bordür döşeme, 394 m pres yağmur oluğu, 100 adet kompozit sınır elemanı, 18 adet bank, 34 adet tek armatürlü aydınlatma elemanı ve 14 adet çiftarmatürlü aydınlatma elemanı, 58 adet yere gömme aydınlatma elemanı bulunmaktadır. Perşembe ilçemizde bir ilk olan ve 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olan kent meydanımıza ayrıca taksi durağı ve kafeterya da yapılmıştır.Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs 2015 tarihinde hizmete sunulan Perşembe Kent Meydanı, uygulanmış proje dalında ödüle layık görülmüştür.

KARADENİZ TİYATROSU BİNA RESTORASYONU


Altınordu Düz Mahallede bulunan, Türkiye’de kurulan üçüncü Şehir Tiyatrosu olan ve kuruluşundan itibaren kesintisiz bir şekilde faaliyet gösteren ilimizin tarihi miraslarından olan OBB Karadeniz Tiyatrosu adıyla hizmet veren tiyatro ve kilise olarak iki bölümden oluşan yapıda genel olarak; kilisenin dış ve iç cephesi kumlama yöntemi ile temizlenmesi, tiyatro içindeki tüm alanlar ve cephesinin yenilenmesine ilişkin çalışmalara 12 Nisan 2016 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanmış ve 874.556,24 TL harcama yapılarak 8 Ekim 2016 tarihinde tamamlanarak Ordu halkının hizmetine sunulmuştur.

MAVİ BAYRAKLI KIRK EVLER HALK PLAJI


Mavi Bayrak kapsamında Ünye Kırkevler Plajında; güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş, gözetleme kulesi ve ilk yardım malzeme deposu bulunmaktadır. Mavi Bayrak standartlarını sağlayabilmek için 32 kriterin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri; son 4 yılın deniz suyunun temiz olması, soyunma kabini, wc, duş, engelli rampası, gözetleme kulesinin bulunması ve cankurtaran hizmetinin verilmesidir. Ordumuz, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi`nde 15 Haziran 2014 tarihinde ilk mavi bayraklı il olarak kayıtlara geçmiştir.

FATSA KADINLAR PLAJI


Fatsa Kadınlar Plajı, 16.695 m²’lik (kumluk alan dahil) etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmakla birlikte OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir. 121 km sahili bulunan ilimizde uygulamaya koyulan Kadınlar Plajı Projesi, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesi’nde ilk olma özelliğine sahiptir.

CİVİL DERESİ I. ETAP PEYZAJ DÜZENLEMESİ


Altınordu ilçesi Civil Deresi üzerindeki Gazi Köprüsü ile şehirler arası karayolu köprüsü arasında bulunan 630 m uzunluğundaki alana; 3,40 m genişliğinde mermerden yapılan çift taraflı kaldırım, seyir terası ve güvenlik duvarı yapılmıştır. Dere boyunca duvar üstü özel motifli 1000 adet aplik aydınlatma kullanılmış olup, 600 m boyunda ve 7 m genişliğinde asfalt yol yapılmıştır.