ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HİZMET BİNASI


4 Katlı 11.743 metrekarelik kullanım alanına sahip Büyükşehir Belediyesi Merkez Yerleşkesindeki hizmet binası, çevresinde 2500 metrekarelik meydan bulunmaktadır.

EFİRLİ KADINLAR PLAJI


Perşembe Kadınlar Plajı, 12.000 m²’lik etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmakla birlikte OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir. 121 km sahili bulunan ilimizde uygulamaya koyulan Kadınlar Plajı Projesi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ilk olma özelliğine sahiptir.

ULUBEY KENT MEYDANI


Ulubey Kent Meydanı, yaklaşık 8.000 m2 `lik alanda hayata geçirilmiştir. Kent meydanında, andezit plak taş ve taban tuğla kullanılmıştır. Araç yollarında ise doğal granit parke taşı, prekast beton oluk taşı ve belirli aralıklarda mazgallar, 55 adet sokak aydınlatma elemanı, ağaç ve zemin spot aydınlatmaları kullanılmıştır. Büyükşehir Belediyemizce 23. 10. 2014 tarihinde yapımına başlatılan ve ilk kent meydanı olan Ulubey Kent Meydanı 23.01.2015 tarihinde tamamlanmıştır.

GÖLKÖY KENT MEYDANI


Gölköy Belediyesi hizmet binasının da içinde yer aldığı kent meydanı, 6800 m`lik alanı kapsamaktadır. Hükümet konağı, Belediye binası, Emniyet Müdürlüğü ve sağlık ocağı gibi kurumlarla çevrili olan kent meydanı toplu etkinlik alanı olarak tasarlanmıştır. Araç yolları granit küp taş, etkinlik alanları ise bazalt ve andezit plaklar ile döşenerek alandaki araç ve yaya kaldırımları belirgin bir şekilde ayrılmıştır.

İKİZCE KENT MEYDANI


Toplam 1653 m2’lik mevcut meydan revize edilerek, alanda bulunan çocuk oyun grubu, kauçuk zemin ile kaplanmıştır. Alanı pergola ve kameriye zenginleştirip, zemini baskı beton ile yenilenmiştir.

ÜNYE KADINLAR PLAJI


Ünye Kadınlar Plajı, 16.474 m²’lik etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmaktadır. OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir.

MAVİ BAYRAKLI CUMHURİYET MAHALLESİ HALK PLAJI


Mavi Bayrak kapsamında Altınordu Cumhuriyet Mahallesi Halk Plajı’nda; güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş, gözetleme kulesi ve ilk yardım malzeme deposu bulunmaktadır. Mavi Bayrak standartlarını sağlayabilmek için 32 kriterin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri; son 4 yılın deniz suyunun temiz olması, soyunma kabini, wc, duş, engelli rampası, gözetleme kulesinin bulunması ve cankurtaran hizmetinin verilmesidir. Ordumuz, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi`nde 15 Haziran 2014 tarihinde ilk mavi bayraklı il olarak kayıtlara geçmiştir

ÇİVİSİZ SAHİL MESCİDİ


Mescit, çivisiz cami olarak da bilinen İkizce ilçesindeki tarihi Laleli Camii’den esinlenerek çivisiz olarak karaçamdan imal edildi. Şadırvan, abdesthane ve oturma grupları ile birlikte 144 m2 alan üzerine yapılan mescit, çevresiyle de uyumlu olacak şekilde planlandı. 54 m2 olan zemin katı erkeklerin, 32 m2 olan üst katı ise kadınların namaz kılabileceği şekilde düzenlenen mescidin mihrap, minber, kürsü ve mahfil kirişleri de ahşap oyma işçiliği ile yapıldı.

PERŞEMBE KENT MEYDANI


Perşembe Kent Meydanı, yaklaşık 4150 m² `lik alanda (Perşembe Belediyesi hizmet binasının da içinde yer aldığı) hayata geçirilmiştir. Kent meydanımızda; 1138 m² granit plak taş, 1665 m² bazalt plak taş, 318 m bazalt ve granit küp taş, 312 m² taban tuğla, 753 m bergama granit bordür döşeme, 394 m pres yağmur oluğu, 100 adet kompozit sınır elemanı, 18 adet bank, 34 adet tek armatürlü aydınlatma elemanı ve 14 adet çiftarmatürlü aydınlatma elemanı, 58 adet yere gömme aydınlatma elemanı bulunmaktadır. Perşembe ilçemizde bir ilk olan ve 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olan kent meydanımıza ayrıca taksi durağı ve kafeterya da yapılmıştır.Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs 2015 tarihinde hizmete sunulan Perşembe Kent Meydanı, uygulanmış proje dalında ödüle layık görülmüştür.

MAVİ BAYRAKLI KIRK EVLER HALK PLAJI


Mavi Bayrak kapsamında Ünye Kırkevler Plajında; güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş, gözetleme kulesi ve ilk yardım malzeme deposu bulunmaktadır. Mavi Bayrak standartlarını sağlayabilmek için 32 kriterin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kriterlerden en önemlileri; son 4 yılın deniz suyunun temiz olması, soyunma kabini, wc, duş, engelli rampası, gözetleme kulesinin bulunması ve cankurtaran hizmetinin verilmesidir. Ordumuz, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi`nde 15 Haziran 2014 tarihinde ilk mavi bayraklı il olarak kayıtlara geçmiştir.

FATSA KADINLAR PLAJI


Fatsa Kadınlar Plajı, 16.695 m²’lik (kumluk alan dahil) etkinlik alanına sahip olup proje kapsamında; güvenlik ofisi, otopark, restaurant, danışma, büfe, açık oturma ve çocuk oyun alanları, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, wc, duş ve mescit bulunmakla birlikte OSKEM (Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezi) ile cankurtaran hizmeti verilmektedir. 121 km sahili bulunan ilimizde uygulamaya koyulan Kadınlar Plajı Projesi, Orta ve Doğu Karadeniz bölgesi’nde ilk olma özelliğine sahiptir.

CİVİL DERESİ I. ETAP PEYZAJ DÜZENLEMESİ


Altınordu ilçesi Civil Deresi üzerindeki Gazi Köprüsü ile şehirler arası karayolu köprüsü arasında bulunan 630 m uzunluğundaki alana; 3,40 m genişliğinde mermerden yapılan çift taraflı kaldırım, seyir terası ve güvenlik duvarı yapılmıştır. Dere boyunca duvar üstü özel motifli 1000 adet aplik aydınlatma kullanılmış olup, 600 m boyunda ve 7 m genişliğinde asfalt yol yapılmıştır.

GÜRGENTEPE KENT MEYDANI


Gürgentepe ilçemizde 1250 m2 `lik alan kent meydanı olarak düzenlenmektedir. Kent meydanında doğal taş duvar ve kilitli parke taşı ile peyzaj düzenlemesi yapılmakta olup;17 m2 `lik 2 adet hediyelik eşya dükkanı, 54 m2 `lik çayhane büfe, 105 m2 `lik wc, bay ve bayan şadırvanı da yapılmıştır.

CUMHURİYET SPOR TESİSİ


Altınordu ilçemizin Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet Spor Tesisi`ne ait peyzaj düzenlemeleri yapılmıştır. Tesise; 225 m², 10 odadan oluşan 20 kişilik konaklama kapasiteli ek bina inşa edilmiştir.Amatör spor kulüplerinin hizmetine sunulan futbol sahası, Uluslararası Futbol Birliği Federasyonu (FIFA) standartlarına uygun olarak aydınlatılmıştır.

ÇAMAŞ KENT MEYDANI


1.300 m2 `lik alanda inşa edilecek olan Çamaş Kent Meydanı’nda çelik konstrüksiyon üzerine kurulu ahşap kafeteryanın yanı sıra wc,oturma grupları ve çocuk oyun alanı bulunmakta olup; andezit plak taş, granit küp taş, andezit bordür kullanılmıştır.

RIHTIM RESTORAN PROJESİ


Ordu’da turizmin gelişmesine büyük katkı sağlayacak Altınordu Rıhtım Projesi ihale edildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ait 6 bin 710 m2 lik kısmın kafe ve restoran olarak kullanılması planlanan 273 m2 lik bölümü aylık 70 bin lira bedelle kiraya verildi. Yap işlet devret modeline göre gerçekleşen ihale ile 10 yılın sonunda 8 milyon 391 bin lira kira geliri elde edilecek. Altınordu Rıhtım Projesi’nde kafeterya, restoran, kır düğün alanı, gezinti alanları, yerli ürünler pazarı ve peyzaj donatı elemanları bulunuyor.

TENİS SPORLARI TESİSİ


Altınordu Karşıyaka Tenis Kortu Tesisleri projesi ile 2 adet açık toprak tenis kortu, 2 adet kapalı akrilik tenis kortu ve seyir tribünü, 2 adet açık akrilik tenis kortu, kafeterya, restaurant ve sosyal tesis yapılmıştır.

YENİ YOL AÇMA VE ONARIMI


Büyükşehir belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında bugüne kadar toplam 65 km tesviye (yeni yol açma) ve 843 km onarım (yol genişletme) çalışmaları yapılmıştır.

SATHİ KAPLAMA VE YAMA ÇALIŞMALARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, 850 km sathi asfalt kaplama ve 3902 km asfalt yama yapılmıştır.

STABİLİZE YOL ÇALIŞMALARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, bugüne kadar 5575 km stabilize yol yapımı gerçekleştirilmiştir.

ORDU SU KAZALARINI ENGELLEME MERKEZİ (OSKEM) (2014 + 2015+2016)


Ordu Büyükşehir Belediyesi Su Kazalarını Engelleme Merkezince 2014 ve 2015 yıllarında ilimizdeki sahillerde belirlenen 9 plajda su kazalarını engelleme hizmeti verilmiştir. Söz konusu plajlarda vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde deniz aktivitelerini gerçekleştirebilmeleri için güvenli yüzme alanları oluşturulmuştur.

ÜNYE AKILLI BİSİKLET


Ünye İlçesinde 5,2 kilometrelik alanda(Tabakhane Deresinden Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine kadar) 4 adet akıllı bisiklet kiralama terminali, 55 adet akıllı park ünitesi, 32 adet akıllı bisiklet ve 4 adet akülü engelli aracı şarj istasyonu, kullanımına sunulacaktır.

ÜNYE LİMANI KAPASİTE ARTIRMA (FİZİBİLİTE)


Ünye Konteyner Limanı tüm Karadeniz Bölgesini etkileyen,Türk Cumhuriyetlerine de hizmet verecek bir yatırım ve işletme anlayışıyla tasarlanmıştır.Proje tamamlandığında 500.000 m2 Terminal Stok Sahası ve yaklaşık 1.8 km2`lik toplam alana ulaşacak olan Ünye Konteyner Limanı Karadeniz`in en büyüğü olacaktır.Ünye Konteyner Limanı Türkiye`yi tüm Karadeniz`de lider konuma getirecektir.

GÜL YETİŞTİRİCİLİĞİNİ DESTEKLEME (2015)


23.11.2015 tarihinde ihale edilen Gül Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi kapsamında gül fidanı alım işi yüklenici Korkmaz Sera ve Fidancılık uhdesinde kalmış, 23/11/2015 tarihinde sözleşme imzalanarak işe başlanılmıştır. İş kapsamında 40.250 adet gül fidanı alınarak Ordu ili Altınordu, Fatsa, Ünye ve Perşembe ilçelerinde faaliyet gösteren üreticilere dağıtılmıştır. Proje kapsamında ayrıca 17/11/2015 tarihinde Kamu İhale Kanununun 22/d maddesi doğrudan temin yöntemi ile 165 Sayılı Ordu Eskipazar Tarım Kredi Kooperatifi’ nden 3.000 kg sera naylonu alınarak üreticilere dağıtılmıştır. Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen proje 2 yıllık olarak tasarlanmış olup 31/12/2017 tarihinde tamamlanacaktır.

PERŞEMBE YAYLASI ÇEVRE DÜZENLEME YAPIM İŞİ


İş kapsamında, yaklaşık 1 km yürüyüş parkuru (420 m³ kiremit irmiği) ve bisiklet yolu (140 m³ fırçalı beton) , 105 m² çocuk oyun alanı, 10 adet ahşap teras, 30 adet çöp kovası , 54 adet aydınlatma elemanı alana kazandırılmıştır.

YOL SANAT YAPILARI


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında, bugüne kadar 281.627 m3 taş duvar, 1418 m3 betonarme duvar ve 2887 metre menfez imalatı yapılmıştır.

SICAK ASFALT


Büyükşehir Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan yol ağında ekip ve ekipmanlarımız ile 256 km sıcak asfalt yol çalışması yapılmıştır.

CİVİL DERESİ II.ETAP ÇEVRE DÜZENLEME


09.09.2015 tarihinde ihale edilen Şirinevler Civil 2.Etap Çevre Düzenleme Yapım İşi, yüklenici Çınar Çevre Düzenleme Botanik San. ve Tic. Ltd. Şti uhdesinde kalmış, 07.10.2015 tarihinde sözleşme imzalanarak işe başlanmıştır. Toplam çevre düzenleme inşaat alanı 24.135m², park alanı 10.300 m²`dir. İş kapsamında, 30 araçlı (1.200 m²) otopark alanı, 5.070 m² piknik alanı,15 adet piknik masası, 7.250 m² (Yaklaşık 1,5 km.) kaldırım (6150 m² süpürgeli beton-1100m² granit küptaş) bulunmaktadır. Park alanında, 3.068 m² baskı beton yürüyüş yolları, 560 m² çocuk oyun alanı ve fitness alanı, oturma alanları, 60 adet bank, 30 adet çöp kovası, 207 adet çift armatürlü 5m. boyunda aydınlatma armatürü kullanılmıştır. İmalatlar yapılmıştır. 19.688 m² yeşil alana 20 farklı türde 384 adet ağaç, 7 farklı türde 408 adet çalı ve yer örtücü kullanılarak çalışma 12.05.2016 tarihinde tamamlanmıştır.

KAY KAY PARK


Gençlerin büyük ilgi gösterdiği kaykay ve paten spor dallarına destek vermek ve gençlerin spor faaliyetine yönlendirilmesi amacıyla Altınordu ilçesinde İlkadım Anıtı’nın yanındaki alanda 14 Aralık 2015 tarihinde yer teslimi yapılarak çalışmalarına başlanan iş 538.978,90 TL harcama yapılarak 12 Mart 2016 tarihinde tamamlanarak hizmete açılmıştır.

ALTINORDU AKILLI BİSİKLET


Altınordu İlçesinde 6 kilometrelik(Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu-Fidangör Kavşağına ve Meliha Lütfü Türkmen Güzelordu İlköğretim Okuluna kadar, Üniversite Önü Hariç) alanda 11 adet akıllı bisiklet kiralama terminali, 143 adet akıllı park ünitesi, 88 adet akıllı bisiklet ve 11 adet akülü engelli aracı şarj istasyonu, kullanımına sunulacaktır.

YUNUS EMRE KURULUŞ KAMPI


İş kapsamında 90 dönüm arazi üzerine kurulu Çınarsuyu Tabiat Parkı, Doğa Koruma ve Milli Parklar’dan devir alınarak Yunus Emre Kuruluş Kampı adı ile öğrenci odaklı bir sosyal tesis olarak kullanılması amacı ile; mevcut 8 adet bunglow tarzı bina ve sosyal tesisler restore edilmiş ilave olarak her birinde 4 kişinin misafir edilebileceği 53 adet ahşap bunglow tesislere ilave edilmiştir. Alan içerisinde misafirlerin uzun yürüyüşler yapabileceği ahşap ve toprak zemin üzerinde yürüyüş yolları, plaj voleybolu, masa tenisi, yüzme, dağ bisikleti, spor etkinlikleri ve adrenalin sevenler için macera parkı alanları ile öğrenciler ve pozitif ayrımcılık uygulanması gereken kesimler için bulunmaz bir tesis oluşturulmuştur.

İKİZCE İMAM HATİP LİSESİ


Bodrum, zemin ve dört normal kat olmak üzere toplam altı kata sahip 24 derslikli İmam Hatip Lisesi; çok amaçlı salon, sığınak, spor salonu, laboratuvar, bilgisayar odası, idari odalar, mescit ve abdesthaneler ile kantin ve mutfak gibi alanlardan oluşturulmuş, asansörlü, ısı ve su izolasyonuna sahip olarak projelendirilmiştir. Çevresine ihata ve istinat duvarları yapılarak okul alanı için güvenlik bölgesi oluşturulması ve çevre düzenlemesiyapılmıştır.

ATATÜRK BULVARI (I. ETAP)


Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi ile Rus Pazarı Kavşağı arasındaki kısmında anket sonucunda Ordu Halkının vermiş olduğu karar ile beyaz ağırlıklı renk ile Ordu’yu güzelleştirmek, daha yaşanabilir bir kent yapmak ve kent estetiği sağlamak, bina cephelerinin uyumu sağlanarak görsel bir kimlik oluşturulması ve Atatürk Bulvarı’na estetik bir görünüm kazandırılması amacıyla 29 Mart 2016 tarihinde yer teslimi yapılarak çalışmalarına başlanan Cephe İyileştirme İşi için 2016 yılında 822.730,34 TL harcama yapılarak çok büyük bir ölçüde çalışmaları tamamlanma aşamasına getirilmiştir. 12 Ocak 2017 tarihi itibariyle de çalışmalarının tamamlanması planlanmaktadır.

FATSA AKILLI BİSİKLET


Fatsa İlçesinde 1,5 kilometrelik alanda(Kader Pastanesinden Elekçi Köprüsüne kadar) 3 adet akıllı bisiklet kiralama terminali, 42 adet akıllı park ünitesi, 24 adet akıllı bisiklet ve 3 adet akülü engelli aracı şarj istasyonu, kullanımına sunulacaktır.

LOJİSTİK SEKTÖRÜNE NİTELİKLİ PERSONLE YETİŞTİRME


Proje kapsamında Ordu ilindeki 15-29 yaş arası 52 işsiz gencin Lojistik sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda genel ve mesleki beceri, iş yeri stajı eğitimleri yoluyla istihdam edilmeleri sağlayacaktır. Ayrıca 1 Konferans ve iki günlük 1 Çalıştay düzenlenecektir. Samsun`a bir inceleme ziyareti yapılacak olup yurtdışına iyi uygulama örneklerini yerinde görmek adına ziyarette bulunulacaktır.

GÜZELYURT (HAPAN) KENT MEYDANI


Gölköy İlçesi Güzelyurt Mahallesinin çehresini değiştirip yaşam alanı oluşturmak amacıyla 25 Temmuz 2016 tarihinde yer teslimi yapılarak çalışmalarına başlanmış ve 734.126,67 TL harcama yapılarak 21 Aralık 2016 tarihinde tamamlanarak Gölköy İlçesi Güzelyurt Mahallesi Meydanı modernize edilmiş haliyle yaşam alanı olarak halkın hizmetine ve kullanımına açılmıştır.

Altınordu İlçesi Kamyon Garajı ve Sosyal Tesis Yapımı İşi


Şehir merkezindeki kamyon ve tır yoğunluğunu azaltmak ve çevre yoluna direk bağlantısı olan bir yere konumlandırılmasını amaçlayan proje aynı zamanda kamyon ve tırların güvenliğinin sağlanması, şoförlerinin dinlenmeleri ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir tesis olarak ta işlevsellik kazandırılmıştır. 2016 yılında 403.970,53 TL harcama yapılmış, 2017 yılında da 201.605,47 TL harcama yapılarak toplam 605.576,00 TL maliyet bedelli olarak 5 Nisan 2017 tarihinde çalışmaları tamamlanması planlanmış olan Kamyon Garajı ve Sosyal Tesisin kamyon ve tır şoförlerinin hizmetine ve kullanımına açılması planlanmaktadır.

SÜLEYMAN FELEK CAD. YAYALAŞTIRMA VE CEPHE İYİLEŞTİRME


Süleyman Felek Caddesi, Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı kapsamaktadır. Proje kapsamında mevcut cadde trafiğe kapatılarak yayalaştırma yapılması ve cadde üzerindeki binaların cephelerinde giydirme yapılması planlanmaktadır. Alan yaklaşık 12.000 m² ve 700 m uzunluğunda olup toplamda 115 adet binada cephe iyileştirmesi yapılacaktır.

FINDIK ÇİKOLATA PARK (ÇİKOLAND)


Şehrimizi hem fındık hem de çikolata ile bütünleştirip dünyaya sunabilmek amacıyla tasarlanan projemizin 2016 yılı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır. Proje, ilimiz Gülyalı İlçesinde bulunan Ordu -Giresun Havalimanı çevresindeki 60.072 m2 alana yapılacaktır. Proje kapsamında 4026 m2 alanı kapsayan restoran, müze, wc, teraslar, toplantı salonu, seyir terası, büfe ve spor alanları bulunmaktadır. Çikolata Park’ta; tescil edilmiş markalarıyla butik çikolata üretiminin ve satışının yapılacağı işletmeler, fındık ürünleri üretimi yapan işletmelerin satış mağazaları, el yapımı çikolata okulu, ziyaretçiler için çikolata atölye çalışmaları, fındık ve çikolata müzesi, fındık ve çikolata üzerine AR-GE merkezi, eğitim salonları, restoranlar, kafeler, tenis, basketbol-voleybol, mini golf, futbol aktivitelerinin yapılacağı alanlar, çeşitli spor aletlerinin yer aldığı açık spor alanları ve çikolata temalı çocuk oyun parkları, kitap okuma alanları ve büyük lansman, konser ve fuarların yapılabileceği meydan yer alacaktır. Fındık Çikolata Park projesi ile bölgedeki fındık satışı ve fındıklı ürün çeşitliliğini artırmanın yanı sıra Ordu`nun turizm ve ekonomik yapısına önemli etkiler yapacak bir cazibe alanı oluşturmak hedeflenmektedir.

752 KM BÜYÜK YOL (SICAK ASFALT) PROJESİ


Proje; sıcak asfalt dökümü, sanat yapıları, V kanalları kapsamaktadır. Cumhuriyet tarihinde, yerel yönetimler bazında tek seferde yapılan en büyük sıcak asfalt yapım işi ihalesidir.19 ilçemizde, 112 grup yolunda, toplam uzunluğu 752 km’yi bulan sıcak asfalt yol yapımının 3 yılda tamamlanması planlanmaktadır. 752 Km Sıcak Asfalt Yol Projesi kapsamında yol çalışmaları devam ederken Ordu Büyükşehir Belediyesi kendi imkanları dâhilindede sıcak asfalt çalışmalarını sürdürmekte olup,752 km sıcak asfalt işi kapsamında; • Toplam 275 km yolun sıcak asfaltı tamamlanmıştır. • 368 km uzunluğundaki güzergahta toprak işleri ve sanat yapıları imalatına devam edilmektedir. • Üst Yapı İmalatları kapsamında bugüne kadar; 261.139 m3 alttemel, 411.673 ton Pmt ve 228.295 ton binder imalatı, 41,00 km beton v kanalı yapılmıştır. • Sanat Yapıları İmalatları kapsamında bugüne kadar; 26.333 m (167718 m3) taş duvar imalatı,778 m (2350 m3) menfez imalatı, 404 m (1087 m3) betonarme duvar, 20890 metre enine geçiş ve 35831 m drenaj imalatı yapılmıştır. • Toprak İşleri imalatları kapsamında bugüne kadar; 660.244 m3 yarma kazısı, 422.435 m3 zayıf zemin kazısı 341.303 m3 ocak ariyet kazısı, 9696 m3 istifsiz taş dolgu imalatı ve 160.000 km reglaj çalışması yapılmıştır. • İhale kapsamında çalışmalara devam edilmektedir.

ŞİRİNEVLER SİTESİ


Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak 311 konutluk projenin Altınordu ilçesinin marka değerlerinden biri olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Bu proje, Altınordu ilçemizdeki prestij projelerimizden biri olacak. Kentsel dönüşüme aldığımız kamyon garajında, toplam 4 blok ve 311 daireden oluşacak yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Proje kapsamında 62,9 m2 büyüklüğünde 26 adet 1+1, 113,1 m2 büyüklüğünde 101 adet 2+1 ve 137 m2 büyüklüğünde 184 adet 3+1 daire yapılacak” dedi.

FATSA HAYVAN PAZARI VE MEZBAHA


Proje Alanı: 34.760 m²’dir. Proje içerisinde mezbaha ve hayvan pazarı bulunmaktadır. • Mezbaha ve Padok Binası İnşaat Alanı: 3.020 m² (Zemin Kat + Asma Kat) • Hayvan Pazarı İnşaat Alanı: 4.380 m² Mezbaha içerisinde; 8 adet büyükbaş ve 5 adet küçükbaş padoğu vardır. Günlük kesim kapasitesi; 150 Büyükbaş, 200 küçükbaştır. Hayvan Pazarı Kapasitesi; 500 Büyükbaş, 500 Küçükbaş hayvandır.

ORDU PARK AVM


Ordu Park AVM Projesi’nin 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek. İhalesi yapılan projenin bitim tarihi 2018 yılının Haziran ayı olacak. 18 ay sonra inşallah Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sini hemşehrilerimize ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

MELET PARK


Melet ırmağının sol sahilinde Ordu Belediyesi tarafından vahşi depolama şeklinde çöp alanı olarak kullanılan sahanın rehabilitasyonu kapsamında DSİ tarafından ırmağın kenarına taş tahkimat yapılarak söz konusu saha taşkından korunacak ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yaşam alanı olarak düzenlenecektir. DSİ tarafından yapılacak taşkın koruma projesi (taş tahkimat) için gerekli olan güncel halihazır harita hazırlandı.

BOZTEPE PEYZAJ DÜZENLEMELERİ


Boztepenin turizme kazandırılması kapsamında alanda dinlenme alanları, otopark, minibüs ve otobüs otoparkı, kafeterya, restoran ve balo salonu, Satış Birimleri, paraşüt atlama alanı, çay bahçesi, amfi, Macera Parkı, farklı büyüklüklerde hareketli dinozorlar, tenis kortu, fitness aletleri spor alanı, çocuk oyun alanı ve Gazebo dinlenme alanı bulunmaktadır.

RÜSUMAT SAHİLİ ATATÜRK PARKI PROJESİ


45.000 m² alanda projelendirilen Rüsumat Atatürk Parkında; 15.000 m² Yeşil Alan, 5.000 m² Meydan Alanı bulunmaktadır. Alan İçerisinde; 10.000 kişilik bir miting ve tören alanı, Paraşüt alanı, Akıllı Bisiklet parkı, bisiklet yolu, Toplam 310 araçlık açık – mekanik kapalı otopark, Şehitlik Anıtı, Yöresel Satış Üniteleri, Kafeterya, Ters Ev, Restoran, Rekreasyon alanları planlanmıştır.

KENT HAYVANLARI GEÇİCİ BAKIM EVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ


Hayvan patilerinden esinlenerek bir konsept oluşturulmuştur. Kent hayvanlarını tek kampüs içerisinde toplayıp dünya standartlarında bir merkez oluşturmak amaçlanmıştır. 21.000 m² Kampüs içerisinde; Klinik Ünitesi ve Birimleri: Muayene odaları, Ultrason, Röntgen, Anestezi odaları, Amaliyathaneler, yoğun bakım odaları, Laboratuvar, Fizyoterapi vb. birimler… İdari Bina Ünitesi ve Birimleri: Hayvan mutfağı, Kontrol odaları, İdareci odası, Veteriner, Tekniker odaları, Arşiv, WC, Duş. Mescit, Dinlenme odası, Toplantı Salonu vb birimler bulunmaktadır.