Ormek - Ordu Büyükşehir Belediyesi

Ormek

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), büyükşehir sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşlarımızın bilgi ve beceri yönünü geliştirmelerine, ev ekonominilerine katkı sağlamalarına yönelik faaliyetler yürütmektedir.

Mesleki ve teknik kültürel ve beceri kurslarıyla genel eğitim ihtiyacına cevap veren ve örgün eğitimi tamamlayıcı faaliyetler yapan ORMEK, kursiyerlere ve halka yönelik seminerler ve sergi çalışmaları da gerçekleştirmektedir.

ORMEK, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

 

KAYITLAR VE ÜCRET

 

ORMEK'te eğitime açılan branşlar ile kurs saatleri ve günleri, oluşan talebe göre şekillenmektedir. Eğitime alınacak kişilerde 16 yaş üstü olma dışında herhangi bir şart aranmamaktadır.

ORMEK bünyesinde verilen kurslar, seminerler ve sergilerin tamamı ücretsizdir.

 

SERTİFİKALAR

 

ORMEK'te eğitim gören kursiyerler, eğitimini aldıkları branş modülü ise tüm modül sınavlarından, modülsüz ise kurs sonu sınavından başarılı oldukları taktirde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ve yurt içinde her yerde geçerli olan bir sertifika almaya hak kazanırlar.

 

SEMİNERLER

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin sosyal bir eğitim projesi olan ORMEK; kursiyerlerine ve halka yönelik toplumsal bilinci artırma amacıyla kültürel ve gündeme dair seminerler gerçekleştirmektedir.

 

SERGİLER

 

ORMEK'te eğitim öğretim dönemi içerisinde öğrenim gören kursiyerler, ürünlerini özel günlerde "Konulu Sergiler", dönem sonlarında ise "Yerel Sergiler" adı altında sergilemektedir. Dönem sonu sergilerimiz tüm kurs merkezlerindeki kursiyerlerin katılımıyla düzenlenmektedir.
 

    Ordu Büyükşehir Belediyesi web sitesini optimize etmek ve geliştirmek için tanımlama bilgilerinizi (cookie) kullanıyor. Detaylı bilgiye Çerez Politikası belgemizden ulaşabilirsiniz.