TEŞEKKÜRLER ORDU, TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE

17-04-2017 17:50
624 okunma
Paylaş :

TEŞEKKÜRLER ORDU, TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE

 

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ”Güçlü bir ‘Evet’ ile Türkiye'nin aydınlık yarınlarına destek veren Ordulu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Anayasa referandumu sonuçlarını değerlendiren Başkan Enver Yılmaz, “Ordu ilimiz Türkiye ortalamasının üzerinde bir oyla anayasa değişikliğine verdiği desteği göstermiştir. İlimiz genelinde %61.89 olan oran birçok ilçemizde % 80’lerin üzerine çıkmıştır” diye konuştu.

 

Başkan Yılmaz yaptığı değerlendirmede referanduma katılan tüm vatandaşlara teşekkür ederken, Ordu ilinin “Evet” tercihi ile ortaya koyduğu tablonun anayasa değişikliğine tam destek verdiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Halkın Türkiye genelinde verdiği yüzde 50’nin üzerindeki ‘Evet’ oyuyla “Biz Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki yeni Türkiye rolüne hazırız” mesajı verdiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Vatandaşlarımızın sağduyusu ve basireti bu referandumda da kendini göstermiştir. Yapılan halk oylamasıyla milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Demokratik ortamda ve sağduyu içerisinde gerçekleştirilen referanduma katılımın yüksek olması da bunun bir göstergesidir. Milli iradeyi yüzde 90’a yakın katılım oranıyla sandığa yansıtan milletimiz, dünyaya demokrasi dersi vermiştir. %61.89 ‘Evet’ oyuyla Ordulu hemşehrilerimiz anayasa değişikliğine destek vermiş ve bu oran birçok ilçemizde %80’lerin üzerine çıkmıştır. Sonucun beklentilerimiz doğrultusunda çıkması Türkiye’nin geleceğinin inşası için çok önemlidir. Bu bir referandum sürecidir. Önemli olan % 50’nin üzerinde oy alarak referandumdan başarılı çıkmaktı. 2023 vizyonunu kendine hedef çizen ülkemiz, halk oylaması sonuçlarıyla birlikte yoluna tam gaz devam edecektir. Ortaya çıkan sonucun tüm milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyor, tercihi her ne olursa olsun katılım sağlayan ve dünyaya demokrasi dersi veren duyarlı tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Referandum sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi