“ORDULU ŞEHİTLERİMİZ FOTOĞRAF SERGİSİ” FATSA’DA AÇILDI

19-04-2017 16:10
661 okunma
Paylaş :

“ORDULU ŞEHİTLERİMİZ FOTOĞRAF SERGİSİ” FATSA’DA AÇILDI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesinin tarihimizde yaşanan birçok muharebede ve farklı sebeplerle şehit olan Ordulu vatandaşların aziz hatırasını yaşatmak ve yakınlarına destek olmak amacıyla hazırladığı “Ordulu Şehitlerimiz Fotoğraf Sergisi” Fatsa Kültür Sarayı’nda açıldı.

 

Serginin açılışına Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH, “ŞEHİTLERİMİZİN AZİZ HATIRALARINI YAŞATMAK VE GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İSTİYORUZ”

 

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Vekili Ahmet Çoruh, “Şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi olarak, önemli bir çalışma yaparak bu sergiyi hazırladık. Altınordu ilçemizde bu sergimizi ilk defa açtığımızda yaklaşık 5 bin hemşehrimiz ziyaret etti. Bu da bize onur ve gurur verdi. Bu ilgi, yapılan çalışma ve açılan serginin ne kadar yerinde olduğunu gösterdi. Sizler de etrafınızdaki herkese burada yaklaşık bir ay açık kalacak olan sergimizi duyurarak, onların da istifade etmesini sağlarsınız diye ümit ediyorum” dedi.

 

ŞEHİTLERİN BİLGİLERİ VE FOTOĞRAFLARI YER ALIYOR

 

Başkan Vekili Çoruh, sergide 1.414 Ordulu şehidin bilgilerinin ve bazılarının da fotoğraflarının yer aldığını belirterek, “Sergimizde Yunan Savaşı, Balkan Savaşı, 1. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı, Kore Savaşı ve terörle mücadele çalışmalarında hayatını kaybeden 1.414 Ordulu şehidimizin bilgileri ve bazılarının da fotoğrafları yer alıyor. 125 şehidimizin ilimizde hâlen yaşamını devam ettiren ailelerine bizzat ulaşarak ziyaret ettik. İl dışında olanların bazılarının ailelerine de telefonla ulaşarak görüştük. Yapılan görüşmeler neticesinde, şehitlerimizin bilgileri ve bazı kişisel eşyaları daha sonra kendilerine iade edilmek üzere bir araya getirildi. Bu anlamda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

BAŞKAN ANLAYAN, “BÜTÜN FATSALILARI SERGİYİ GÖRMEYE DAVET EDİYORUM”

 

 

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Bu sergimizde yer alan şehit kardeşlerimizin hepsi bizim hemşehrimiz, tanıdıklarımız ve akrabalarımız. Vatanımız ve milletimiz için canları ve kanlarını feda ettiler. Özellikle yedi düvelin ülkemizi parçalamaya çalıştığı, bizim de birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz bu zamanda açılan serginin daha da bir anlamlı olduğunu düşünüyor ve tüm Fatsalıları sergimizi görmeye davet ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Fatsa Kültür Sarayı’nda açılan “Ordulu Şehitlerimiz Fotoğraf Sergisi”, 19 Nisan 2017 – 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi