ORDU’DA REKOR KIRILDI

17.03.2017 / 11:38
509 okunma
Paylaş :
ORDU’DA REKOR KIRILDI
 
BİR GÜNDE 101 ÜNİTE KAN BAĞIŞI YAPILDI
 
Ordu Büyükşehir Kent Konseyi öncülüğünde ve Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle “İyilik Kanımızda Var” sloganıyla yürütülen kampanyada, Ordu’da 101 ünite kan bağışıyla en fazla kan verilen gün rekoru kırıldı.
 
Başkan Enver Yılmaz, “Bir günde bağışlanan en fazla kan, 62 üniteyle Büyükşehir Belediyemize aitti. 16 Mart’ta Kent Konseyimiz öncülüğünde ve Büyükşehirimizin katkısıyla düzenlenen kampanyada hedeflediğimiz 100’lü rakamlara ulaşmayı başardık. Kan bağışında bulunarak desteğini esirgemeyen tüm Ordulu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.
 
BU TÜR KAMPANYALARDA ÖRNEK TEŞKİL ETMEYİ AMAÇLIYORUZ
 
Daha önce Büyükşehir Belediyesi ve OSKİ Genel Müdürlüğünde yapılan kampanyada 62 ünitelik kan bağışıyla rekor kırıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Büyükşehir olarak, hayati önem taşıyan çalışmalarda öncü olmayı ve örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle desteklediğimiz kampanyada Ordu ilimizde 101 üniteyle bir günde yapılan en fazla kan bağışı rekorunun kırılmasına vesile olmanın gururunu yaşadık. Acil değil, sürekli ihtiyaç duyulan kan bağışına ve bu tür kampanyalara desteğimiz her zaman sürecektir” diye konuştu.
 
HEMŞEHRİLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM
 
Kampanyaya destek veren Ordululara teşekkür eden Başkan Enver Yılmaz, “Yardımlaşma ve paylaşmayı seven bir millet olduğumuzu, bu kampanyamız vesilesiyle bir kez daha gösterdik. Sağlığımız ve hayatımızı kurtarma açısından son derece önem taşıyan kan bağışına destek veren başta sivil toplum kuruluşlarımız olmak üzere, tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows