“İYİLİK KANIMIZDA VAR”

16.03.2017 / 15:13
520 okunma
Paylaş :
“İYİLİK KANIMIZDA VAR”
 
BAŞKAN YILMAZ, KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA DESTEK VERDİ
 
Ordu Büyükşehir Kent Konseyi öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi.
 
“İyilik Kanımızda Var” sloganıyla yürütülen kampanyaya katılarak kan bağışında bulunan Başkan Enver Yılmaz, “Her bağışın bir hayat kurtardığının bilincinde olarak kan verme kampanyamızı başlatmış bulunuyoruz. İnanıyorum ki bugüne kadar devletimize ve milletimize fayda sağlayan her faaliyetin yanında olan Ordulu hemşehrilerimiz, bu kampanyamıza da gereken desteği verecektir” dedi.
 
KAN VERMEK, HEM SAĞLIKLI OLMAK HEM DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞMAK ADINA ÖNEMLİ
 
Türk Kızılayının Ordu’da düzenlediği kan verme kampanyalarından birinin daha Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Daha önce Büyükşehir Belediyemizde ve OSKİ Genel Müdürlüğümüzde kan bağışı yapılmıştı. Arkadaşlarımız bir günde 62 ünite kan vermek suretiyle rekorun kendilerinde olduğunu bize iletti. Biz de Büyükşehir Kent Konseyinin organizasyonuyla bu rekoru kırarak 100’lü rakamlara ulaşmayı amaçlıyoruz. Hem sağlığımız açısından hem de en zor zamanlarda ihtiyaç duyulan kanı muhtelif yerlerdeki hastalarımıza ve silahlı kuvvetlerimize ulaştırmak adına bağışlamak son derece önemli. Türk Kızılayını kan verme öncesi, kişilerin kan verebilecek durumda olup olmadığını belirlemek adına yaptığı çalışmalar için tebrik ediyorum. İnanıyorum ki her alanda olduğu gibi insanımıza fayda sağlayacak bu tür sivil ve sosyal faaliyetlerin yanında olan Ordu ilimiz, bundan sonra da duyarlılık göstermeye devam edecektir. Bugün, en fazla kan verilen gün rekorunu kırmak istiyoruz” diye konuştu.
 
TÜM HASTANELERİN KAN İHTİYACI KIZILAY ARACILIĞIYLA SAĞLANIYOR
 
Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Özgür Enginyurt ise kan bağışı kampanyasının “İyilik kanımızda var” sloganıyla yürütüldüğünü ifade ederek, “Türkiye’de kan bağışları Kızılay üzerinden gerçekleşiyor ve tüm hastanelerin kan ihtiyacı Kızılay aracılığıyla gideriliyor. Bu kampanyamız, verilecek kanların standart hâle getirilmesi ve herhangi bir bulaşıcı hastalığın taşınmasını önlemek adına son derece önemli” şeklinde konuştu.
 
 
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows