BAŞKAN YILMAZ, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM”

09-01-2017 14:58
432 okunma
Paylaş :

BAŞKAN ENVER YILMAZ, “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM”

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

 

Başkan Enver Yılmaz, “Şunu çok iyi biliyoruz ki içinde yaşadığımız bu güzel vatanın gelişmesi ve kalkınmasında, halkımızın bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basının çok önemli katkıları vardır” diyerek mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

Her geçen gün hayata geçirdiği yatırımlarla Karadeniz Bölgesi’nin parlayan yıldızı olan Ordumuzun her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasına, basın mensubu arkadaşlarımızın gösterdiği duyarlılığın ve bu konuda yaptığı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum.

 

Yaşadıkları sorunları çok iyi bilen biri olarak, fikir ve görüşlerine her daim açık olduğum değerli basın mensuplarımızı, gösterdikleri gayret ve sergiledikleri özveriden dolayı takdir ediyorum. İlimizin kültürel, sosyal, turistik ve ekonomik gelişiminde etkin bir rol üstlenen gazeteci arkadaşlarımızla birlikte, ortak paydamız olan kentimizi aynı hedef doğrultusunda geleceğe taşımaya çalıştığımız için de ayrıca çok mutluyuz.

 

Şunu çok iyi biliyoruz ki içinde yaşadığımız bu güzel vatanın gelişmesi ve kalkınmasında, halkımızın bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basının çok önemli katkıları vardır. Demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak algılanan basının özgür olduğu kadar, doğru ve objektif bir yayın anlayışı içerisinde olması da bir o kadar önemli olup, sorumluluk bilinciyle hareket etmemesi hâlinde onlara olan güvenin azalması da kaçınılmazdır.

 

Her ne şartta olursa olsun gazeteciliği vefakâr ve cefakârca, onurlu ve demokratik haklara saygılı şekilde, zor koşullar altında mesai gözetmeksizin yerine getirmeye çalışan fedakâr gazetecilerimizin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik eder, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzur dolu günler dilerim.

 

 

  • Ordu Büyükşehir Belediyesi