AKÇAOVA KÖPRÜSÜ NİSAN AYINDA AÇILIYOR

17.03.2017 / 13:55
607 okunma
Paylaş :
ÇOK GÜZEL HABER
 
AKÇAOVA KÖPRÜSÜ NİSAN AYINDA AÇILIYOR
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2016 yılı Ramazan Bayramı’nda yaşanan sel felaketinden dolayı yıkılan Akçaova Köprüsü’nün yapım çalışmalarının devam ettiğini ve Nisan ayında tekrar hizmete gireceğini söyledi.
 
BAŞKAN YILMAZ KÖPRÜDE İNCELEMEDE BULUNDU
 
Başkan Enver Yılmaz, Akçaova Deresi üzerinde bulunan ve Altınordu ile Perşembe ilçesi arasında ulaşımı sağlayan köprüde sürdürülen çalışmalarla ilgili incelemede bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
KÖPRÜYE 40 M UZUNLUĞUNDA 90 FORE KAZIK ÇAKILIYOR
 
Köprüdeki yapım çalışmalarının gece gündüz devam ettiğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda yaşadığımız sel felaketi nedeniyle yıkılan Akçaova Köprümüzün yapım çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Köprü inşaatımızın en önemli kısmını oluşturan fore kazık işleminde son aşamaya gelindi. Yaklaşık 65 m uzunluğundaki köprümüze, aynı sorunla tekrar karşılaşmamak için ortalama 40 m uzunluğunda ve 1.20 m eninde 76 fore kazık çakıldı. Geriye kalan 14 fore kazığın da bir hafta içerisinde çakılacağı köprümüzün kirişleri de yerleştirilerek betonu dökülecek. Çalışmalarımızın bu hızla devam etmesi durumunda, Nisan ayı içerisinde Akçaova Köprümüz tekrar hizmet vermeye başlayacak” diye konuştu.  
 
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows
  • brick and by windows